ModellerStudio Paparazi olarak müşterilerimize model Kiralama hizmeti de vermekteyiz. Eğer bir model ile çekim yapmak istiyorsanız, bizim modellerimiz ile anlaşabilir ve çekim yapabilirsiniz.

Studio Paparazi bünyesinde bulunan, pek çok çekimde yer almış deneyimli modellerimiz ile çekimlerinizin sorunsuz ve en iyi şekilde tamamlanması için sizlere destek olmaktayız. Bünyemiz de çekimleriniz için anlaşabileceğiniz kadın modellerimiz, erkek modellerimiz ve çocuk modellerimiz vardır. Yapacağınız çekim için bizim modellerimiz ile anlaşabilir ve çekimlerinizi yapabilirsiniz. Hem video çekimlerin de yer almış hem de ürün tanıtımı için fotoğraf çekimlerinde yer almış ve her iki işte de oldukça başarılı modellerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Modellerimize ait fotoğrafları Ekibimiz sayfasında yer alan Modeller kısmından görebilirsiniz.

Modelleriniz ile günlük ya da saatlik olarak anlaşma sağlayabilirsiniz. Modellerimiz ile çalışmak istediğiniz takdirde bizim ile iletişime geçerek çekim yapmak istediğiniz günü, çekim yapmak istediğiniz modelimizi ve çekim yapmak istediğiniz saat aralığını bizim ile paylaşmanız gerekmektedir. Biz de çalışmak istediğiniz modelimizin programını kontrol ederek uygun günleri ve saatleri sizler ile paylaşırız. Eğer model seçiminizi bize bırakmak isterseniz de bize çekim yapmak istediğiniz ürünün resmini ya da ürünü, eğer video çekimi, dizi ya da film çekimi yapmak istiyorsanız senaryonuzu bizim ile paylaşırsanız sizler için ürünü en iyi şekilde tanıtacak, video çekiminize en uygun modellerimizi sizler için seçebiliriz.


Model İle Fotoğraf Çekimi


Model ile fotoğraf çekiminde modelin tecrübeli olması gerektiği kadar fotoğrafçının da tecrübeli olması ve daha önce model ile fotoğraf çekimi yapmış olması gerekmektedir. Model, hayalinizde ki fotoğrafların çekilmesi için kilit noktadır ve onun bu fotoğrafları ortaya çıkartması için doğru bir şekilde yönlendirilmesi gerekmektedir. Eğer fotoğrafçı çekimde modeli doğru yönlendiremez ya da stüdyo ışıklarını iyi bir şekilde ayarlayamaz ise çekimde istenilen görüntüler elde edilemez. Çekim sırasında fotoğrafçının modeli pek çok konuda yönlendirmesi gerekmektedir. Duruşu, bakışı, saçı ve bir çok konuda yönlendirme yapması, fotoğrafı göstererek neyi yanlış yaptığını ve doğrusunun nasıl olması gerektiğini anlatması gerekir. Modeliniz daha önce fotoğrafçı ile çalışmış bu konu da tecrübeli olan biri ise fotoğrafçının istediklerini daha kolay bir şekilde anlar ve gerçekleştirir. Bu sayede hem daha kısa zamanda ve daha verimli bir çekim süreci gerçekleşmiş olur hem de müşterilerimizin istedikleri fotoğrafları onlar için çekmiş oluruz.

Model ile çekim sırasında stüdyoların da doğru bir şekilde hazırlanması önemlidir. Stüdyonun doğru seçilmesi, arka plan renklerinin çekime uygun olarak hazırlanması çekimi ön plana çıkartan detaylar arasındadır. Bunların arasında en önemli olanı ise stüdyo ışıklandırmasıdır. Işıkların doğru bir şekilde konumlandırılması, çekim için doğru ışıklar seçilmesi çekimin daha profesyonel olmasını ve çekilen görüntülerin daha net ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Örneğin bir ürün tanıtımı için fotoğraf çekilecek ise ürün modelin hangi bölgesinde ise o bölge odağa alınmalı ve dikkat dağıtıcı, göz yorucu ışıklandırmalardan kaçınılmalıdır. Işığı belirli bir yerden yansıtarak ve direkt olarak ürünün üzerine vermeyerek yumuşatabilir, daha sakin görüntüler elde edilebilir.


Studio Paparazi Modelleri


Studio Paparazi olarak deneyimli modellerimiz, işinde başarılı fotoğrafçılarımız ve profesyonel fotoğraf makinelerimiz ile sizlere en iyi hizmeti en kısa sürede ve istekleriniz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Ayrıca çekim senaryonuza göre stüdyolarımızı çekimlerinize uygun bir şekilde hazırlayarak aynı zamanda sizlere prodüksiyon hizmeti de vermekteyiz. Bunların yanı sıra Studio Paparazi olarak çekim sırasında her hangi bir aksilikle karşılaşmamanız için kendi bünyemizde bulundurduğumuz saç ve makyaj tasarımın da uzman arkadaşlarımız ile sizlere çekim sırasında yardımcı olmaktayız. Çekim yapmak istediğiniz senaryoyu saç ve makyaj tasarımında uzman arkadaşlarımıza anlatarak bu konu hakkında onlardan fikir alıp modelinizi hazırlayabilirsiniz veya istediğiniz saç ve makyajı onlara anlatarak sizin isteğinize göre yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Stüdyo Paparazi olarak stüdyolarımızı kiralayan tüm müşterilerimize VIP Hizmetler sunmaktayız.

Sizleri ArayalımModel; sanatçı, fotoğrafçı veya diğer müşteriler için bir çok alanda çeşitli ürünlerin reklamlarının yapılmasını sağlamak için poz veren kişilere denir.


Modeller Ne İş Yapar?


    1) Bir ürünün ya da markanın yüzü olabilirler.

    2) Çeşitli ürünlerin dergi ve katalog çekimlerinde ürünleri tanıtabilirler.

    3) Tanıtım filmi, reklam filmi, sinema filmi ya da videolar ile ürün ve hizmet tanıtabilirler.


Her çekim için tanıtılacak ürüne göre ya da çekim yapılacak senaryo ya göre modeller seçilir. Model seçimi yapmak için öncelikle tanıtılacak ürün ya da çekilecek senaryo hazır olmalıdır ki, ona göre seçim yapılsın.


Modellerde Olması Gereken Özellikler


Modellerde olması gereken özelliklerin belirli bir şartı yoktur. Yapılacak olan çekime göre modellerde aranan özellikler değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak birkaç kriter altında model seçimi yapılabilir. Bunlar :


    1) Önemli detaylardan biri modelin gözleridir. Modelin gözleri fotoğrafın verdiği duygusal hislere doğrudan etki eder. Gözlerin açık, kapalı olması, kısık olması, beyaz alanların dengeli olması gibi pek çok detaya dikkat edilmelidir.

    2) Modellerin tecrübesi. Yani daha önce bir çekimde yer alıp almadığı, bir fotoğrafçı ile çalışıp çalışmadığı da önemli bir kriterdir. Eğer modelin daha öncesinden bir çekim tecrübesi varsa ve bir fotoğrafçı ile çalıştıysa ne yapması gerektiğine genel olarak hakim olur, fotoğrafçının ne demek istediğini daha rahat bir şekilde anlayabilir ve bu da çekimin daha kolay geçmesini sağlar. Ancak ilk defa çekim yapacak biri ile anlaşmak çekim süresini uzatabilir ve istenilen görüntülerin elde edilememesine neden olabilir.


Bunların dışında kalan özellikler boy, kilo, saç rengi, cinsiyet, ten rengi gibi özellikler çekim yapılacak senaryoya göre ya da çekim yapılacak ürüne göre değişiklik gösterebilir. Senaryoda ki karaktere veya ürünün özelliklerine göre fiziksel özellikler belirlenir ve bu belirlenen özelliklere göre model seçimi gerçekleştirilir.