Ekibimizİşin de profesyonel ve işini en iyi şekilde yerine getiren ekibimiz ile Studio Paparazi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Sonuca en kısa ve en verimli yoldan ulaşmanın yollarından biri iyi bir ekip çalışmasından geçmektedir. Ekip ile çalışırken sürekli olarak yeni ve yaratıcı fikirler üretebilirsiniz, tek başınıza bir stüdyoyu hazırlarken gözünüzden kaçan bazı detaylar olabilir ancak ekip çalışmasında böyle bir sorun ile karşılaşma olasılığınız çok düşüktür. Herkesin belli başlı görevleri olduğundan herkes görevlerine odaklanır ve bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiği takdirde hiçbir sorun yaşanmadan stüdyo hazırlanmış olur. Bu sadece stüdyo hazırlama sürecinde değil prodüksiyon, post prodüksiyon, senaryo yazımı, ekipman seçimi gibi bütün hepsinde geçerlidir. Aslında bakarsanız bir çekim için gerekli olan her şey bir ekip çalışmasından geçer. Mesela stüdyoda bir çekim için gereken ekip çalışmalarını ele alalım. Öncelikle konu bulunmalıdır, konu bulmak için tüm ekip fikir yürütür ve en yaratıcı olan fikir seçilir, daha sonrasında seçilen konu senaryo ekibi ile paylaşılır ve nasıl bir senaryo istediğimizi anlatırız, konudan ve anlattığımız isteklerimizden yola çıkarak seçilen konu senaryo ekibi tarafından kaleme alınması gerekmektedir. Senaryo ekibi de kendi arasında bir iş dağılımı yaparak herkes senaryo ile ilgili belli kısımları oluşturur ve en son senaryo yazım aşaması bittikten sonra oluşturulan kısımlar bir araya getirilerek düzenlenir sonrasında konuyu belirleyen ekibe sunulur, burada senaryo okunur ve gerekli görülen değişiklikler varsa yapılır ve senaryo onaylanır. Yazılan senaryo onaylandıktan sonra senaryo ekibi prodüksiyon ekibi ile iletişime geçer ve senaryo ekibinin anlatımına göre prodüksiyon ekibi senaryoya uygun stüdyoları seçer, stüdyoları hazırlar ve çekim için gerekli ekipmanların listesini çıkartıp, ekipmanları hazırlar. Çekim için fotoğrafçı ya da kameraman ile anlaşılır ve kameramana isteklerinizi eksiksiz bir şekilde anlatmanız gerekir ki size istediğiniz çekimi gerçekleştirebilsin. En son olarak bütün çekim süreci bittikten sonra post prodüksiyon ekibi devreye girer ve burada da tam bir ekip çalışması vardır. Çekilen tüm görüntüler ham olarak post prodüksiyon ekibine gelir ve burada bir görev dağılımı yapılır montajlar, renklendirmeler, efektlerin belirlenmesi ve aynı zamanda senaryoya uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yani bir çekim ilk fikrin ortaya çıktığı aşamadan en son yayınlanacağı aşamaya kadar bir ekip çalışması gerektirir. Burada ekibinizin iyi anlaşması çok önemlidir. İletişimde yaşanacak bir kopukluk ya da anlatılmayan bir kısım çekiminizin istediğiniz gibi gerçekleşmemesine neden olabilir. Bunların yanı sıra ekibinizin işinde profesyonel olması da çok önemlidir çünkü profesyonel bir ekip sizin ne istediğinizi anlar ve istekleriniz doğrultusunda sizlere istediğiniz projeleri sunar.

Studio Paparazi olarak ekibimizde yer alan bütün arkadaşlarımızın iletişimi kuvvetli, iş odaklı, işlerinde profesyonel ve istekleriniz doğrultusunda hayalinizdeki projeleri gerçekleştirerek sizlere hizmet vermektedir.

Senaryo ekibimiz, aklınızdan geçen fikri anlattığınız takdirde sizlere istediğiniz tanıtım filmi, dizi çekimi, film çekimi veya reklam çekimi senaryosunu hazırlar ve sizlerin onayına sunar. Okuduktan sonra istediğiniz revizyonları yapmanızda da sizlere yardımcı olmaktadır.

Sizleri Arayalım

Modellerimiz, daha öncesinde pek çok ürün tanıtım çekimlerinde, reklam filmlerinde, tanıtım filmlerinde modellik yapmışlardır. Hepsi daha önce fotoğrafçı ile çalışmış olduklarından dolayı fotoğrafçının istediklerini rahatlıkla anlarlar ve ona göre çekim yaparlar. Bu sayede istediğiniz sonucu daha kısa zamanda ve daha profesyonel bir şekilde elde etmiş olursunuz.

Kameramanlarımızın hepsi kameraları kullanmak için gerekli tüm teknik donanıma sahiplerdir. Aynı zamanda daha önce yapmış oldukları işler de onların tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Kamera ile birlikte kullanılacak ekipmanları, kamera lenslerini, tripotları en iyi şekilde kullanmaktadırlar. Ayrıca sadece kamera değil bunu haricinde drone çekimi ile ilgili de gerekli tüm bilgiye sahiptirler. Kameramanlarımızın yaptığı işleri referanslarımız sayfasından inceleyebilirsiniz.

Prodüksiyon Ekibimiz, istekleriniz doğrultusunda stüdyoların konseptlerini düzenler, senaryonuza göre çekim için gerekli ekipmanların listesini çıkartır ve stüdyo da gerekli teknik düzenlemeleri yaparak stüdyoları sizler için hazır hale getirir. Işık, ses gibi konularda bilgi ve tecrübe sahibidirler.

Post Prodüksiyon ekibimiz, çekim sonrasındaki görüntüleri senaryoya göre montajını yapar ve sonrasında gerekli düzenlemeler ile (efekt ekleme, ses ekleme, renklendirme) sizler için hazır hale getirir. Geniş ve pek çok programı kullanabilen post prodüksiyon ekibimiz sizlerin istekleri doğrultusunda düz montajdan animasyona kadar pek çok hizmeti sizlere sunmaktadır. Studio Paparazi bünyesinde yer alan arkadaşlarımız Adobe programlarının (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Premier Pro, Adobe After Effect, Adobe Lightroom ) hepsine hakimdir ve hepsinde profesyonel işler çıkartmaktadırlar. Adobe programları haricinde üç boyutlu modelleme (3DS MAX), iki boyutlu modelleme ve animasyon konularında da deneyimlilerdir. İstediğiniz karakteri üç boyutlu olarak modelleyerek sizler için hazırlayabiliriz, daha sonrasında istekleriniz doğrultusunda model üzerinde değişimler yaparak hayalinizdeki karakteri üç boyutlu olarak gerçekleştirebiliriz. Sonrasında ise oluşturduğumuz karakteri istediğiniz animasyon filmi veya klip çekiminde kullanabiliriz. Üç boyutlu animasyon filmi hazırlamanın yanı sıra iki boyutlu animasyon filmlerini de sizler için hazırlayabiliriz.

Post prodüksiyon ekibimizin daha öncesinde yapmış oldukları klip montajları, animasyon klipleri, üç boyutlu modelleme ile ortaya çıkarttıkları klipler ve çok daha fazlasına referanslarımız kısmından ulaşabilirsiniz.

Bunlar haricinde ekibimizde saç ve makyaj tasarımı yapan ekip arkadaşlarımız da mevcuttur. Çekiminiz sırasında sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadırlar.

Çekimleriniz sırasında herhangi bir problem ile karşılaşmamanız ve çekimlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirmeniz için teknik ekibimiz sizler için önceden tüm hazırlıkları yapar ve çekim sırasında karşılaşacağınız problemlere karşı önlemler alırlar. Herhangi bir problem ile karşılaşılırsa soruna anında müdahale ederler.