Ekipman KiralamaProfesyonel Çekim


Profesyonel bir çekim yapmak için kameranın yanı sıra ışık, arka fon, kamera lensleri, kulaklık, mikrofon, tripod, gimbal, monitör ve bunlar dışında bir çok ekipmana ihtiyaç duyulur. Ekipmanlarınızın profesyonel olması ve kaliteli olması yapacağınız çekimi de etkilemektedir. Ekipman seçimini rastgele değil, belirli ölçütlere göre yapmanız gerekir. Çekeceğiniz senaryo ya göre öncelikle fotoğraf makinesi ve fotoğraf makinesi için çeşitli lensleri belirlemeniz gerekmektedir, eğer birden fazla açı da çekim yapacaksanız kaç adet fotoğraf makinesi istediğinizi de belirlemelisiniz. Daha sonrasında senaryonuzdaki çekim yerlerine göre yani ev mi, iş yeri mi, sokak mı bunların belirlenmesi ve bunlara göre aydınlatma ve ışıkların seçilmesi gerekir. Işıklar için gece çekimi ve gündüz çekimi de fark etmektedir, bunun için ışık seçimi yaparken gece çekimi mi yoksa gündüz çekimi mi yapacaksınız öncelikle onu belirleyip ona göre ışık tercihlerini yapmalısınız.

Çekim için havadan görüntü elde etmek istiyorsanız drone kiralamanız gerekir. Drone için de ne kadar yükseğe çıkacaksanız ona göre drone seçiminizi yapmalısınız.

Bunlar haricinde çekim için kameranızı belirlemeniz tek başına yeterli değildir. Sabit kamera olacaksa onun için uygun tripot seçilmeli, eğer hareketli çekimler yapılacaksa ona uygun tripotlar ya da gimballar seçilmelidir. Kamera için kullanılacak lenslerin kaç milimetre olacağını belirlemeniz ve kameranıza uygun olan lensi seçmeniz gerekmektedir.

Studio Paparazi olarak geniş ekipman listemiz ile sizlere ekipman kiralama konusunda yardımcı olmaktayız. İstediğiniz ekipmanların listesini bizlere ulaştırdığınız takdirde, ekipmanları sizler için hazır hale getiriyoruz. Eğer ekipman listesi hazırlamak ile uğraşmak istemiyorsanız ya da bir ekipman listeniz var ancak eksikleri olduğunu düşünüyorsanız, bizlere çekim yapmak istediğiniz senaryoyu genel olarak anlatarak yani senaryo nerede geçecek, ne anlatacak, gündüz çekimi mi olacak yoksa gece çekimi mi olacak, nasıl görüntüler elde etmek istiyorsunuz bunlar hakkında bizlere detaylı bilgi verdiğiniz takdirde Studio Paparazi olarak sizler için gerekli ekipmanların listesini yapıyoruz, eğer listeniz var ise sizin listeniz de bulunan ekipmanlar ile karşılaştırıp eksik ya da fazla olan ekipmanları belirleyerek ekipmanları çekime hazır halde hazırlayarak sizlere teslim ediyoruz.

Ekipman Kiralarken çekim için kullanılacak gerekli olan olan ekipmanların listesini oluşturmak çok önemlidir. Ancak bunun dışında bir çekim planınızın olması da önemlidir. Çünkü çekim planınıza göre ekipmanları kaç gün kullanacağınızı belirleyebilirsiniz, hangi çekim gününde hangi ekipmanlara ihtiyacınızın olduğunun listesini çıkarttığınız takdirde sizler için büyük bir avantaj sağlar. Örneğin 3 günlük bir çekim yapacaksınız ancak sadece iki gün için ışık gerekli ya da ses sistemleri gerekli diğer günler kullanılmasına gerek yok o zaman ekipman listesini ona göre çıkartıp kiralarken de ona göre kiralamanız gerekir.

Sizleri Arayalım

Ekipman kiralarken çekiminiz bir günden fazla sürecek ise çekim günlerinizi ve çekimde kullanılacak ekipmanlarınızı belirlediyseniz her hangi bir aksilik yaşamamanız adına öncesinde bizler ile iletişime geçerek istediğiniz ekipmanları ve istediğiniz tarihler aralığını belirttiğiniz takdirde sizler için rezervasyon talebi oluşturabiliriz.

Studio Paparazi den ekipman kiralama hizmeti aldığınız takdirde çekim günü ya da çekim sırasında her hangi bir problem ile karşılaşmamanız ve çekimlerinizin aksamaması için bütün ekipmanları sizlere teslim etmeden önce kontrol ediyoruz, deneme çekimi yapıyoruz ve daha sonrasında istediğiniz çekim gününden bir gün önce akşam sizlere teslim ediyoruz. Çekim bittikten sonra ki sabah ise sizlerden ekipmanları teslim alıyoruz. Teslim ettiğimiz saat ve teslim aldığımız saat ekipmanları kiraladığınız zaman aralığına göre değişiklik gösterebilir. Eğer kiraladığınız ekipmanlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, ekip arkadaşlarımız sizler için nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgi vermektedir Ekipman kiralarken genel olarak yaşanılan sorun, kişilerin en çok şikayet ettiği noktalardan biri ekipmanların eski olması ve yıpranmış olmasıdır. Studio Paparazi ile çalıştığınız takdirde bu tarz problemler ile karşılaşmayacağınızın garantisini verebiliriz. Bünyemizde bulunan bütün ekipmanlar yenidir ve hepsi büyük bir titizlik ile kullanılmaktadır.


Studio Paparazi de Bulunan Ekipmanların Listesi :


Kameralar :

    1) SONY A7 S3 BODY

    2) CANON EOS 250 D DSLR

    3) GOPRO HERO5 AKSİYON KAMERASI (Kamera çerçevesi, kafa bandı, göğüs bandı, selfie çubuğu, aparat setleri de mevcuttur.)

    4) SJCAM 4000X AKSİYON KAMERASI


Işıklar :

    1) GODOX LED500LR DAYLIGHT LED LIGHT

    2) PHOTO STUDIO SUPER LAMP HOLDER SLH3 SOFTBOX


Tripodlar :

    1) DIGIPOD ST – 806 IŞIK AYAĞI

    2) İNCE IŞIK AYAĞI

    3) DIGIPOD TR – 688FV 209 CM VİDEO TRIPOD AYAĞI


Gimballar :

    1) DJI RONIN – SC GIMBAL STABILIZER

    2) DJI OSMO MOBILE 3 CAMERA DIRECTION GIMBAL


Kamera Üstü Monitörler :

    1) FREEWORLD F7 PRO


Ses Sistemleri :

    1) BOYA BY – WM8 PRO KIT 3’ LÜ YAKA MİKROFONU SETİ

    2) BOYA BY – BM3032 SHOTGUN MİKROFON

    3) BOYA WM8 KABLOSUZ EL MİKRAFONU


Kamera Lensleri :

    1) SIGMA ART 1.4 35 MM LENS

    2) SIGMA ART 1.4 50 MM LENS

    3) SIGMA ART 1.4 85 MM LENS

    4) CANON 55 MM LENS

    5) CANON XOOM LENS EF 75 – 300 MM


Koruma Çantası :

    1) VANGUARD SUPREME 46 F


Çekimler için ekipman kiraladığınız da kamera ile birlikte batarya ve hafıza kartı da verilir, iki gün ve daha fazla çekim için şarj cihazları da kamera kiralamanın içine dahildir. Ancak bu ekipmanlar haricinde istediğiniz takdirde ekstra olarak batarya, şarj cihazı, hafıza kartı, ssd gibi ekipmanları da kiralayabilirsiniz.